DSC08944-2000

Šironija

– tai nuostabus, jaukus ir unikalus kraštas Molėtų rajono pakraštyje. Čia, žaliausių miškų ir tankiausių pievų apsuptyje, giedant paukščiams ir pučiant maloniam vėjeliui, puiki vieta poilsiui nuo triukšmingo ir įtempto miesto gyvenimo.
Tai nėra kaimo turizmo sodyba. Na gal truputį, bet visiškai kitokia nei dauguma. Mūsų erdvė nėra sukurta specialiai turistams, vestuvininkams ar stovyklautojams. Sodyba yra tiesiog paprastas, gražiai sutvarkytas ūkis su jame gyvenančiais įdomiais ir draugiškais šeimininkais bei keletu įdomių pramogų. Široniečiai visuomet pasiruošę su atvykusiais svečiais pasidalinti žiniomis ir įspūdžiais apie ūkį, kaimą, amatus ir visa kita, ką tik jie moka ir žino.
Pas mus visuomet laukiami atokvėpio ir ramybės ieškantys žmonės, smalsūs keliauninkai, kuklūs rašytojai, įkyrūs žurnalistai, keistuoliai, įprastuoliai… – VISI !

Šiek tiek istorijos

Šioje vietoje Virgilijaus senelis ūkį kurti pradėjo 1930 metais, vykdant Lietuvoje žemės reformą. Gyvenamą namą ir ūkinius trobesius teko kelti iš kaimo į laukų pakraštį. Ūkis atkurtas 1989 m., pagrindinė veiklos kryptis – pienininkystė. 1993 metais pastatytas naujas tvartas, į ūkį nutiestas kelias. Palaipsniui apsirūpinta žemės ūkio technika, ūkiniais pastatais. Šiuo metu ūkyje yra 20 melžiamų karvių, 16 telyčių.