Didieji žingsniai stiprios bendruomenės link / Big steps towards the real community
2014-11-11
Kviečiame į IV Šironijos vasaros olimpines žaidynes !
2015-06-28
Show all

Ekologiškas gyvenimas kaime

Siūlome Jums susipažinti su galimybe pigiai pastatyti ekologišką namą. Molinio namo statybos gali būti naujo, kitokio gyvenimo pradžia. Pristatome Jums reportažą apie šeimą, siekiančią gyventi ekologiškai. Vitiškių kaime šiaudinių ryšulių name, aptinkuotame moliu gyvena Agnės ir Tauriaus Gulbinų šeima.
Gulbinų šeimos ekologiškas gyvenimas prasidėjo nuo molinio namo statybų. Tokie namai yra tvirti, šilti, visiškai natūralus, atsparūs pelėsiui, patys susireguliuoja drėgmės kiekį, todėl mikroklimatas juose pastoviai išlieka jaukus. Ši šeima, kaip ir dauguma, turi namie kompiuterį, muzikinį centrą, elektrinę viryklę, naudojasi mobiliaisiais telefonais. Jie nebando pabėgti nuo civilizacijos, bet nori gyventi ekologiškai. Elektra gaunama iš nuosavos saulės jėgainės, rūšiuojamos šiukšlės. Šeima nevartoja mėsos, nes galvoja, kad žemės panaudojimas gyvuliams užauginti yra neekologiškas, perka antrinio panaudojimo daiktus, kad jie nebūtų išmetami ir tarnautų ilgesnį laiką.
Už poros kilometrų nuo Gulbinų šeimos namo statomas Andriaus Širono lengvo plaušmolio namas. Andriaus teigimu pastatyti tokį namą kainuoja tik 4,5 tūkstančių eurų, o vertė yra apie 30 tūkstančių eurų. Turint patirties ir kelių žmonių pagalbą namą galima pastatyti per 3-4 mėnesius. Statybines medžiagas – šiaudus, medį, molį Andriui pavyko susirasti pigiau, o kai ką pavyko gauti veltui. Statybos darbus jis vykdo savarankiškai. Patraukliausia mintis buvo, kad tokia statyba yra tikrai pigi ir tai yra galimybė turėti nuosavą namą vietoj buto mieste, už kurį reikėtų mokėti palūkanas visą gyvenimą.

Fotografas Aleksandr Krasikov

Comments

comments